Yr Weatherdata (6.x-2.3) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: On
nl: Aan

en: Overview
nl: Overzicht

en: Country
nl: Land

en: Place
nl: Plaats

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: Region
nl: Gebied

en: Off
nl: Uit

en: Location
nl: Locatie

en: Display options
nl: Weergave-opties

en: Table
nl: Tabel

en: Knots
nl: Knopen

en: City
nl: Plaats

en: Add location
nl: Locatie toevoegen

en: Delete location
nl: Verwijder locatie

en: English
nl: Engels

en: Sorting
nl: Sorteren

en: configuration
nl: configuratie

en: 24 hours
nl: 24 uur

en: Settings saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: No grouping
nl: Geen groepering

en: One hour
nl: Één uur

en: Upcoming
nl: Binnenkort

en: Tomorrow
nl: Morgen

en: Municipality
nl: Gemeenschap
