Yr Weatherdata (6.x-2.2) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: On
hi: चालू

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Country
hi: देश

en: Place
hi: जगह

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: URL
hi: यूआरएल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Off
hi: बंद

en: Location
hi: स्थान

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: English
hi: अंग्रेजी
