YubiKey (6.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Body
id: Isi

en: user
id: anggota

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Perintah

en: Subject
id: Subyek

en: Available variables are:
id: Variabel yang bisa digunakan:

en: Password
id: Sandi

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Recipients
id: Penerima

en: You must enter one or more recipients.
id: Anda harus mengisi minimal satu penerima.

en: Log in
id: Login

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Blocked
id: Diblokir

en: Login attempt failed for %user.
id: Kegagalan login untuk %user.

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
id: Contoh: 'webmaster@domainanda.com' atau 'sales@domainanda.com,support@domainanda.com'. Untuk mengisi beberapa penerima, pisahkan tiap penerima dengan koma.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
id: %recepient adalah alamat email yang tidak benar.

en: Password field is required.
id: Sandi harus diisi.

en: Username or e-mail address
id: Nama anggota atau alamat email

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
id: Mohon maaf, %name tidak dikenal sebagai anggota atau alamat email.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
id: Instruksi selanjutnya sudah dikirim ke alamat email anda.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
id: Nama %name terdaftar dengan alamat email yang sudah dipesan, sehingga tidak bisa login.
