YubiKey (6.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subject
hi: विषय

en: Password
hi: पासवर्ड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Blocked
hi: बंद

en: Login attempt failed for %user.
hi: सदस्य %user का आने की सूचना देने का प्रयास असफल रहा।

en: %recipient is an invalid e-mail address.
hi: %recipient अवैध ईमेल पता है

en: Password field is required.
hi: पासवर्ड जरुरी है

en: Username or e-mail address
hi: सदस्यनाम या फिर ईमेल पता

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hi: आगे की जानकारी आपको ईमेल में भेझी जा चुकी है।
