YubiKey (6.x-2.0-beta2) - en to mr translation catalogue (12 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: user
mr: सदस्य

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Active
mr: सक्रिय

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Login attempt failed for %user.
mr: %user ची येण्याची नोंद असफल

en: Password field is required.
mr: संकेताक्षर क्षेत्र गरजेचे आहे.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
mr: बाकी सगळ्या सुचना तुम्हाला विरोपाद्वारे(ईमेल) पाठवण्यात आल्या आहेत.
