YubiKey (6.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Body
uk: Текст

en: user
uk: користувач

en: Reset to defaults
uk: Скинути до базового

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Subject
uk: Тема

en: Available variables are:
uk: Доступні наступні змінні:

en: Password
uk: Пароль

en: Active
uk: Діючий

en: Block
uk: Блок

en: Recipients
uk: Одержувачі

en: You must enter one or more recipients.
uk: Ви повинні вказати хоча б одного одержувача.

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Authentication
uk: Розпізнавання

en: Login attempt failed for %user.
uk: Помилка входу до системи користувача %user.

en: Activate
uk: Задіяти

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
uk: Приклад: 'webmaster@example.com' або 'sales@example.com,support@example.com'. Щоб визначити кількох отримувачів розділіть e-mail адреси комами.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
uk: %recipient є помилковою адресою електронної пошти.

en: Password field is required.
uk: Поле Пароль - обов'язкове.

en: Username or e-mail address
uk: Ім'я або e-mail

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
uk: Вибачте, %name не розпізнане як ім'я користувача або e-mail адреса.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
uk: Подальші інструкції надіслано на Вашу адресу електронної пошти.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
uk: Ім'я %name зареєстроване з використанням зарезервованого e-mail адреси й тому вхід неможливий.
