YubiKey (6.x-2.0) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Body
ar: المتن

en: user
ar: مستخدم

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Subject
ar: الموضوع

en: Available variables are:
ar: المتغيرات المتاحة:

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: You must enter one or more recipients.
ar: يجب أن تدخل متسلما أو أكثر.

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Authentication
ar: المصادقة

en: Login attempt failed for %user.
ar: لقد فشلت محاولة دخول %user.

en: Activate
ar: تفعيل

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
ar: مثلا: 'webmaster@example.com' أو 'sales@example.com,support@example.com'. لتحديد أكثر من مستلم، استخدم الفاصلة العشرية (فوق حرف الواو) بين عناوين البريد الإلكتروني.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
ar: عنوان البريد الإلكتروني %recipient غير صحيح.

en: Password field is required.
ar: حقل كلمة المرور مطلوب.

en: Username or e-mail address
ar: اسم المستخدم، أو عنوان البريد الإلكتروني

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
ar: عفوا، لم يتم التعرف على %name كاسم مستخدم أو عنوان بريد إلكتروني.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ar: تم إرسال تعليمات إضافية إلى عنوان بريدك الإلكتروني.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
ar: تم تسجيل الاسم %name باستخدام بريد إلكتروني محجوز ولهذا لم يمكنه تسجيل الدخول.
