YubiKey (6.x-2.0) - en to sv translation catalogue (23 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: user
sv: användare

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Subject
sv: Ämne

en: Available variables are:
sv: Tillgängliga variabler är:

en: Password
sv: Lösenord

en: Active
sv: Aktiv

en: Recipients
sv: Mottagare

en: You must enter one or more recipients.
sv: Du måste ange en eller flera mottagare.

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Not Installed
sv: Inte installerad

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Login attempt failed for %user.
sv: Inloggning misslyckades för %user.

en: Activate
sv: Aktivera

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
sv: Exempel: "webmaster@exempel.se" eller "ekonomi@exempel.se,support@exempel.se". För att ange flera mottagare, separera adresserna med kommatecken.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
sv: %recipient är inte en giltig e-postadress.

en: Password field is required.
sv: Lösenordsfältet är obligatoriskt.

en: Username or e-mail address
sv: Användarnamn eller e-postadress

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
sv: Tyvärr känns inte %name igen som ett användarnamn eller en e-postadress.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
sv: Vidare instruktioner har skickats till din e-postadress.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
sv: Namnet %name är registrerat med en reserverad e-postadress och kunde därför inte logga in.
