YUI Rich Text Editor (6.x-2.33) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Markup
ja: マークアップ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Priority
ja: 優先度

en: error
ja: エラー

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Paths
ja: パス

en: Roles
ja: 役割

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Profile name
ja: プロフィール名

en: Buttons
ja: ボタン

en: Plugins
ja: プラグイン

en: YUI editor settings
ja: YUIエディターの設定

en: Define where should YUI replace the body textarea, each path on a new line. You can use wildcards (*). (Leave blank for every form)
ja: 本文のテキストエリアをYUIエディターで置き換えるパスを、行単位で入力してください。 ワイルドカード(*)が使用できます。 空欄にした場合、すべてのフォームで置き換えられます。 例： node/add/*

en: IDs
ja: ID

en: Define which textareas do you want the editor to replace, write the ID of each textarea on a seperate line. (if empty the editor will only replace the body textarea)
ja: エディターを置き換えたいテキストエリアのIDを、行単位で入力してください。 空欄にした場合、本文のテキストエリアのみが置き換えられます。 例： edit-body

en: YUI editor
ja: YUIエディター

en: Edit profile
ja: プロフィールを編集

en: Enables the usage of the Yahoo User Interface library's Rich Text Editor.
ja: Yahoo! UIライブラリーのリッチテキストエディターを利用できるようにします。

en: Resize
ja: リサイズ

en: Image Browser
ja: 画像ブラウザー
