Zen (6.x-1.1) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Home
hr: Početna

en: left sidebar
hr: lijevi stupac

en: right sidebar
hr: desni stupac

en: footer
hr: podnožje

en: Comments
hr: Komentari

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: content top
hr: sadržaj na vrhu

en: content bottom
hr: sadržaj na dnu

en: header
hr: zaglavlje

en:  in
hr:  u

en: configure
hr: prilagodi

en: navigation bar
hr: navigacijska traka

en: edit block
hr: uredi blok

en: edit the content of this block
hr: uredi sadržaj ovog bloka

en: configure this block
hr: uredi ovaj blok

en: edit view
hr: uredi pogled

en: edit menu
hr: uredi izbornik

en: edit the menu that defines this block
hr: uredi izbornik koji definira ovaj blok
