Zen (6.x-2.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: left sidebar
ja: 左サイドバー

en: right sidebar
ja: 右サイドバー

en: footer
ja: フッター

en: Comments
ja: コメント

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: content top
ja: コンテンツ上部

en: content bottom
ja: コンテンツ下部

en: header
ja: ヘッダー

en: configure
ja: 設定

en: navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: edit block
ja: ブロックを編集

en: edit the content of this block
ja: このブロックの内容を編集

en: configure this block
ja: このブロックを設定

en: edit view
ja: ビューを編集

en: edit menu
ja: メニューを編集

en: Only in admin section
ja: 管理セクションのみ

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
ja: テキストのみ。スペースを忘れないようにしてください。

en: Theme development settings
ja: テーマ開発の設定

en: Rebuild theme registry on every page.
ja: 全てのページでテーマレジストリを再構築する。

en: Wireframes:
ja: ワイヤーフレーム:

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
ja: テーマ開発を簡単にするため、ページをリクエストする度にテーマレジストリを再構築しています。本番のウェブサイトでは<a href="!link">この機能を無効</a>にすることが<em>極めて</em>重要です。
