Zenland (6.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Blue Lagoon (Default)
fa: تالاب ابی (پیش فرض)

en: Ash
fa: خاکستر

en: Aquamarine
fa: کبود فام

en: Belgian Chocolate
fa: شکلات بلژیکی

en: Bluemarine
fa: ابی اسمانی

en: None
fa: خالی

en: Top
fa: بالا

en: Header
fa: سر صفحه

en: Left sidebar
fa: نوار جانبی چپ

en: Right sidebar
fa: نوار جانبی راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Comment
fa: نظر

en: configure
fa: پیکر بندی

en: Post new comment
fa: ارسال نظر جدید
