Zenland (6.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Yes
it: Si

en: Blue Lagoon (Default)
it: Laguna azzurra (Predefinito)

en: Ash
it: Cenere

en: Aquamarine
it: Acquamarina

en: Belgian Chocolate
it: Cioccolato belga

en: Bluemarine
it: Blu marino

en: Citrus Blast
it: Esplosione di agrumi

en: Cold Day
it: Giorno freddo

en: Greenbeam
it: Raggio verde

en: Mediterrano
it: Mediterraneo

en: Mercury
it: Mercurio

en: Nocturnal
it: Notturno

en: Pink Plastic
it: Plastica rosa

en: Shiny Tomato
it: Pomodoro lucido

en: Teal Top
it: Foglia di tè

en: None
it: Nessuno

en: Top
it: In cima

en: Header
it: Intestazione

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: configure
it: configura

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: edit block
it: modifica blocco

en: edit the content of this block
it: modifica il contenuto di questo blocco

en: configure this block
it: configura questo blocco

en: edit view
it: modifica vista

en: edit the view that defines this block
it: modifica la vista che definisce questo blocco

en: edit menu
it: modifica menu

en: edit the menu that defines this block
it: modifica il menu che definisce questo blocco

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Post new comment
it: Invia nuovo commento

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
it: Solo testo. Non dimenticare di includere gli spazi.

en: Liquid layout
it: Layout fluido

en: Fixed layout
it: Layout fisso
