Zenland (6.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Comments
nl: Reacties

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Blue Lagoon (Default)
nl: Blue Lagoon (Standaard)

en: None
nl: Geen

en: Top
nl: Bovenaan

en: Header
nl: Kop

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Footer
nl: Voet

en: Comment
nl: Reactie

en: configure
nl: instellen

en: Display breadcrumb
nl: Kruimelpad weergeven

en: Unpublished
nl: Ongepubliceerd

en: edit block
nl: blok bewerken

en: edit menu
nl: menu bewerken

en: Post new comment
nl: Nieuwe reactie inzenden

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
nl: Om de themaontwikkeling te vergemakkelijken, wordt het themaregister elke keer opnieuw opgebouwd, iedere keer als een pagina geladen wordt. Het is <em>erg</em> belangrijk om <a href="!link">de functie uit te zetten</a> voor productiewebsites.
