Zenland (6.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Content
pt: Conteúdos

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Blue Lagoon (Default)
pt: Blue Lagoon (predefinido)

en: Belgian Chocolate
pt: Chocolate Belga

en: Citrus Blast
pt: Explosão de Citrinos

en: Cold Day
pt: Dia Frio

en: Mercury
pt: Mercúrio

en: Nocturnal
pt: Nocturno

en: Pink Plastic
pt: Plástico Cor-de-Rosa

en: Shiny Tomato
pt: Tomate Reluzente

en: None
pt: Nenhum

en: Top
pt: Topo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Left sidebar
pt: Barra esquerda

en: Right sidebar
pt: Barra direita

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentar

en: configure
pt: configurar

en: Display breadcrumb
pt: Mostrar navegação estrutural

en: Unpublished
pt: Não Publicado

en: edit block
pt: editar bloco

en: edit the content of this block
pt: editar o conteúdo deste bloco

en: configure this block
pt: configurar este bloco

en: edit menu
pt: editar menu

en: Post new comment
pt: Submeter um novo comentário

en: Theme development settings
pt: Desenvolvimento de configurações modelo
