Zenland (6.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Comments
ru: Комментарии

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Blue Lagoon (Default)
ru: Blue Lagoon (По умолчанию)

en: Ash
ru: Зола

en: Aquamarine
ru: Аквамарин

en: Belgian Chocolate
ru: Бельгийский шоколад

en: Citrus Blast
ru: Цитрусовый взрыв

en: Cold Day
ru: Холодный день

en: Mediterrano
ru: Средиземноморский

en: Mercury
ru: Ртуть

en: Nocturnal
ru: Ночной

en: Olivia
ru: Оливковый

en: Pink Plastic
ru: Розовый пластик

en: Shiny Tomato
ru: Блестящий томат

en: None
ru: Нет

en: Top
ru: Вверх

en: Header
ru: Заголовок

en: Left sidebar
ru: Левая колонка

en: Right sidebar
ru: Правая колонка

en: Footer
ru: Подвал

en: Comment
ru: Комментарий

en: configure
ru: настроить

en: Breadcrumb settings
ru: Настройки хлебных крошек

en: Display breadcrumb
ru: Показывать навигационную линейку

en: Breadcrumb separator
ru: Разделитель для навигационной линейки

en: Content top
ru: Над контентом

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: edit block
ru: Ред. блок

en: edit the content of this block
ru: редактировать содержимое этого блока

en: edit view
ru: Ред. предст.

en: edit the view that defines this block
ru: редактировать представление, содержащееся в этом блоке

en: edit menu
ru: правка меню

en: edit the menu that defines this block
ru: редактировать меню, содержащееся в этом блоке

en: Content bottom
ru: Под контентом

en: Post new comment
ru: Комментировать

en: For easier theme development, the theme registry is being rebuilt on every page request. It is <em>extremely</em> important to <a href="!link">turn off this feature</a> on production websites.
ru: Для облегчения разработки тем, реестр темы перестраивается при каждом обращении к странице. Для производительности системы <em>крайне важно</em> <a href="!link">отключить эту функцию</a> на рабочем сайте.
