Zero Point (6.x-4.0) - en to hu translation catalogue (123 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: not verified
hu: nem ellenőrzött

en: No
hu: Nem

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: None
hu: Nincs

en: Center
hu: Középen

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Large
hu: Nagy

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Header
hu: Fejléc

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Custom
hu: Egyéni

en: Normal
hu: Általános

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Search results
hu: Találatok

en: Font size
hu: Betűméret

en: Mission statement
hu: Misszió

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Style
hu: Stílus

en: Lime
hu: Zöldcitrom

en: You are here
hu: Jelenlegi hely

en: Orange
hu: Narancs

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Bottom content
hu: Tartalom alatt

en: User 1
hu: Felhasználói 1

en: User 2
hu: Felhasználói 2

en: User 3
hu: Felhasználói 3

en: User 4
hu: Felhasználói 4

en: User 5
hu: Felhasználói 5

en: User 6
hu: Felhasználói 6

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Page titles
hu: Oldalcímek

en: Top content
hu: Tartalom teteje

en: Below
hu: Alatta

en: Meta tags
hu: Meta jelölők

en: Title separator
hu: Cím elválasztó

en: Theme development settings
hu: Sminkfejlesztés beállításai

en: Rebuild theme registry on every page.
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor.

en: The theme registry has been rebuilt. <a href="!link">Turn off</a> this feature on production websites.
hu: A smink gyorsítótára újra lett építve. <a href="!link">Ki kell kapcsolni</a> ezt a lehetőséget éles webhelyeken.

en: Where should your mission statement be displayed?
hu: Hol jelenjen meg a webhely küldetése?

en: Display mission statement only on front page
hu: A küldetés csak a címlapon jelenjen meg

en: Display mission statement on all pages
hu: A küldetés megjelenítése minden oldalon

en: Display "not verified" for unregistered usernames
hu: A „Nem ellenőrzött” jelenjen meg a be nem jelentkezett felhasználók nevénél

en: What additional information should be displayed on your search results page?
hu: Milyen további információk jelenjenek meg a keresés eredményeit tartalmazó oldalon?

en: Display text snippet
hu: Szövegrész megjelenítése

en: Display content type
hu: Tartalomtípus megjelenítése

en: Display author name
hu: Szerző nevének megjelenítése

en: Display posted date
hu: Beküldés dátumának megjelenítése

en: Display comment count
hu: Hozzászólások számának megjelenítése

en: Display attachment count
hu: Csatolmányok számának megjelenítése

en: Here you can make adjustments to which information is shown with your content, and how it is displayed.  You can modify these settings so they apply to all content types, or check the "Use content-type specific settings" box to customize them for each content type.  For example, you may want to show the date on stories, but not pages.
hu: Itt lehet beállítani, hogy milyen információk jelenjenek meg és hogyan. Lehet változtatni ezeket a beállításokat, hogy az összes tartalomtípusra vonatkozzanak, vagy ki lehet választani a „Tartalomtípus specifikus beállítások” beállítás használatát, hogy minden tartalomtípust egyedi módon lehessen beállítani. Például a dátum láthatóvá válik az „Írás” tartalmakon, míg az „Oldal” tartalmakon nem.

en: Author & date
hu: Szerző és dátum

en: Display author's username
hu: A szerző felhasználói nevének megjelenítése

en: Display date posted (you can customize this format on your Date and Time settings page)
hu: Beküldés dátumának megjelenítése (ezt a formátumot a dátum és időbeállítások oldalán lehet testreszabni)

en: Use custom settings for each content type instead of the default above
hu: A szokásos beállítások használata minden tartalomtípushoz a lenti, alapértelmezés szerinti helyett

en: When should taxonomy terms be displayed?
hu: Mikor jelenjenek meg a taxonómiakifejezések?

en: Never display taxonomy terms
hu: A taxonómiakifejezések tiltása

en: Always display taxonomy terms
hu: A taxonomóia kifejezések mindig jelenjenek meg

en: Only display taxonomy terms on full node pages
hu: Csak a teljes tartalom oldalakon jelenjenek meg taxonómiakifejezések

en: Taxonomy display format
hu: A taxonómiakifejezések megjelenítési formája

en: Display each vocabulary on a new line
hu: Minden szótár külön sorban jelenjen meg

en: Display all taxonomy terms together in single list
hu: Minden taxonómiakifejezés közös listában jelenjen meg

en: Search engine optimization (SEO) settings
hu: Keresőoptimalizálás (SEO) beállításai

en: Front page title
hu: Címlap címe

en: Your front page in particular should have important keywords for your site in the page title
hu: Különösen a címlapnak kellene tartalmaznia fontos kulcsszavakat a webhellyel kapcsolatban.

en: Set text of front page title
hu: Szöveg beállítása a kezdőlap címéhez

en: Site title | Site slogan
hu: Webhely címe | Webhely jelmondata

en: Site slogan | Site title
hu: Webhely jelmondata | Webhely címe

en: Site title | Site mission
hu: Webhely címe | Webhely küldetése

en: Custom (below)
hu: Egyedi (alatta)

en: Enter a custom page title for your front page
hu: A címlap egyedi címe

en: Other page titles
hu: Egyéb oldalak címei

en: Set text of other page titles
hu: Az egyéb oldalak címének beállítása

en: Page title | Site slogan
hu: Oldal címe | Webhely jelmondata

en: Page title | Site title
hu: Oldal címe | Webhely címe

en: Page title | Site mission
hu: Oldal címe | Webhely küldetése

en: Page title | Custom (below)
hu: Oldal címe | Egyedi (alatta)

en: Enter a custom page title for all other pages
hu: Az összes többi oldal egyedi címe

en: Customize the separator character used in the page title
hu: Az oldal címében használt elválasztójel testreszabása

en: Meta keywords
hu: Meta kulcsszavak

en: Enter a comma-separated list of keywords
hu: A kulcsszavak vesszővel elválasztott listája

en: Meta description
hu: Meta leírás

en: Show all blocks
hu: Minden blokk megjelenítése

en: Main menu
hu: Főmenü

en: This is the title that displays in the title bar of your web browser. Your site title, slogan, and mission can all be set on your Site Information page. [NOTE: For more advanced page title functionality, consider using the "Page Title" module.  However, the Page titles theme settings do not work in combination with the "Page Title" module and will be disabled if you have it enabled.]
hu: Ez a cím, ami a böngésző címsorában jelenik meg. A webhely neve, a szlogen és a misszió a webhely információs oldalán állítható be. [MEGJEGYZÉS: Haladó oldalcím beállítások alkalmazása esetén érdemes megfontolni az „Page Title” modul használatát. Ugyanakkor, az oldalcím smink beállítások nem működnek a „Page Title” modul alkalmazása esetén és használata tiltva lesz, ha az engedélyezve lett.]

en: Meta tags are not used as much by search engines anymore, but the meta description is important: it will be shown as the description of your link in search engine results. [NOTE: For more advanced meta tag functionality, consider using the "Meta Tags (or nodewords)" module.  However, the Meta tags theme settings do not work in combination with the "Meta Tags" module and will be disabled if you have it enabled.]
hu: A meta jelölőket már nem használják annyira a keresőmotorok, de a meta leírás fontos: ez lesz leírásként látható a keresőmotorok találatában. [MEGJEGYZÉS: Haladó meta jelölők alkalmazása esetén érdemes megfontolni a „Meta Tags (vagy nodewords)” modul használatát. Ugyanakkor, a meta jelölő beállítások nem működnek a „Meta Tags” modul alkalmazása esetén és használatuk tiltva lesz, ha az engedélyezve lett.]

en: wide
hu: széles

en: 0 Point
hu: 0 pont

en: Sky
hu: Ég

en: Block icons
hu: Blokk ikonok

en: Page icons
hu: Webhelyikon

en: User 7
hu: 7. felhasználó

en: User 8
hu: 8. felhasználó

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Theme registry rebuild completed. <a href="!link">Turn off</a> this feature for production websites.
hu: A smink gyorsítótára újra lett építve. Ezt a lehetőséget éles webhelyen <a href="!link">érdemes kikapcsolni</a>.

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Layout width
hu: Szélesség

en: Themed blocks
hu: Sminkelt blokkok

en: Fix IE stylesheet limit.
hu: Az IE működését javító stíluslapok korlátja

en: Header image rotator
hu: Fejléckép váltogató

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó

en: Date only
hu: Csak dátum

en: narrow
hu: keskeny
