Zero Point (6.x-4.0) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Register
id: Daftar

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Comments
id: Komentar

en: not verified
id: Belum diperiksa

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Center
id: Tengah

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Default
id: Bawaan

en: Large
id: Besar

en: Taxonomy terms
id: Istilah taksonomi

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Custom
id: Tersuai

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Display breadcrumb
id: Tampilkan breadcrumb

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Mission statement
id: Pernyataan misi

en: Node settings
id: Pengaturan node

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Style
id: Gaya

en: You are here
id: Anda di sini

en: Orange
id: Oranye

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Display content type
id: Tampilan jenis konten

en: Main menu
id: Menu utama

en: wide
id: lebar

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Responsive
id: Responsif

en: Date only
id: Hanya tanggal
