Zero Point (6.x-4.4) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Register
da: Opret konto

en: Username
da: Brugernavn

en: Comments
da: Kommentarer

en: not verified
da: ikke efterprøvet

en: No
da: Nej

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Center
da: Centreret

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Taxonomy terms
da: Taksonomitermer

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Custom
da: Tilpasset

en: Logout
da: Log ud

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Mission statement
da: Formålsparagraf

en: Node settings
da: Indstillinger for indholdselement

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: User 1
da: Bruger 1

en: User 2
da: Bruger 2

en: User 3
da: Bruger 3

en: User 4
da: Bruger 4

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Page titles
da: Sidetitler

en: Below
da: Under

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: Theme development settings
da: Indstillinger for temaudvikling

en: Rebuild theme registry on every page.
da: Genopbyg temaregistreringsdatabase på hver side.

en: The theme registry has been rebuilt. <a href="!link">Turn off</a> this feature on production websites.
da: Temaregistreringsdatabase er blevet genopbygget. <a href="!link">Deaktiver</a> denne funktion på sites i produktion.

en: Display "not verified" for unregistered usernames
da: Vis "ikke efterprøvet" udfor ikke-registrerede brugernavne

en: What additional information should be displayed on your search results page?
da: Hvilken ekstra information skal der vises på din søgeresultatside?

en: Display text snippet
da: Vis tekststump

en: Display content type
da: Vis indholdstype

en: Display author name
da: Vis forfatternavn

en: Display posted date
da: Vis oprettelsesdato

en: Display comment count
da: Vis antal kommentarer

en: Display attachment count
da: Vis antal vedhæftninger

en: wide
da: bred

en: Theme registry rebuild completed. <a href="!link">Turn off</a> this feature for production websites.
da: Genopbygning af theme registry fuldført. <a rhef="!link">Déaktiver</a> denne funktion på produktionssites.

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Responsive
da: Responsivt

en: Primary menu
da: Primære menu

en: narrow
da: smal
