Zero Point (6.x-4.4) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: not verified
hi: सत्यापित नहीं

en: No
hi: नहीं

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Taxonomy terms
hi: वर्गीकरण शब्द

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Left sidebar
hi: बांया साइडबार

en: Right sidebar
hi: दांया साइडबार

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Normal
hi: सामान्य

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Mission statement
hi: मिशन वक्तव्य

en: Node settings
hi: नोड सेटिंग्स

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Style
hi: अंदाज

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Layout settings
hi: अभिन्यास स्थापन

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम
