Guiders-JS (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Seguente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Path
it: Percorso

en: Text
it: Testo

en: Width
it: Larghezza

en: Class
it: Classe

en: Position
it: Posizione

en: Close
it: Chiudi

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Your configuration has been saved.
it: La tua configurazione è stata salvata.

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
