Open Digital Badging (7.x-1.1-alpha1) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Hierarchy
ar: التدرج

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: type
ar: النوع

en: Contact
ar: اتصل

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Year
ar: السنة

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Filter
ar: انتقاء

en: Message Subject
ar: موضوع الرسالة

en: Operation
ar: عملية

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: any
ar: أياً

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: From address
ar: من العنوان

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: Text only
ar: النص فقط

en: Select the visual style of the link.
ar: اختَر الطرز المرئي للرابط

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Thank You Message
ar: رسالة الشكر

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Take
ar: شارك بالحل

en: Delete selected content
ar: حذف المحتوى المحدد

en: Deleted @count posts.
ar: تم حذف @count مشاركة.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
ar[0]: تم حذف مشاركة
ar[1]: تم حذف مشاركة
ar[2]: تم حذف مشاركتان
ar[3]: تم حذف @count مشاركة
ar[4]: تم حذف @count مشاركة
ar[5]: تم حذف @count مشاركة

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
