Open Digital Badging (7.x-1.1-alpha1) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: content
id: konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Version
id: Versi

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Hierarchy
id: Hierarki

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: type
id: tipe

en: Contact
id: Kontak

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Year
id: Tahun

en: Recipients
id: Penerima

en: Filter
id: Saring

en: Operation
id: Operasi

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: any
id: apapun

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: Create @name
id: Kirim @name

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: Take
id: Kerjakan

en: Delete selected content
id: Hapus konten yang dipilih

en: Deleted @count posts.
id: Menghapus @count posting.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
id[0]: Anda yakin ingin menghapus item ini?
id[1]: Anda yakin ingin menghapus item-item ini?

en: View mode
id: Modus tampilan

en: where %property is %value
id: dimana  %property adalah %value

en: and where
id: dan dimana

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
id[0]: Menghapus 1 posting.
id[1]: Menghapus @count tulisan.
