Open Digital Badging (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (64 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Hierarchy
fa: سلسله مراتب

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Icon and text
fa: متن و شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: type
fa: نوع

en: Contact
fa: تماس

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Year
fa: سال

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Message Subject
fa: موضوع پیغام

en: Operation
fa: عملکرد

en: Expiration Date
fa: تاریخ انقضا

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: Your Email
fa: پست الکترونیکی شما

en: Your Name
fa: نام شما

en: Send To
fa: ارسال به

en: any
fa: همه

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Your Email address is invalid.
fa: پست الکترونیکی شما معتبر نیست.

en: From address
fa: آدرس فرستنده

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: Message Body
fa: متن پیام

en: Text only
fa: فقط متن

en: Icon only
fa: فقط شمایل

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: Send Message
fa: ارسال پیام

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: You must enter your name.
fa: شما باید نام خود را وارد نمایید.

en: Thank You Message
fa: پیام تشکر

en: You must enter a message.
fa: شما باید یک پیغام وارد نمایید.

en: Forward this page to a friend
fa: ارسال به دوستان

en: (Your Name)
fa: (نام شما)

en: Your Personal Message
fa: پیغام شخصی شما

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Delete selected content
fa: حذف محتوای انتخابی

en: Deleted @count posts.
fa: @count محتوا حذف شدند.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: where %property is %value
fa: که %property آنها %value است.

en: and where
fa: که

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
fa[0]: 1 مطلب حذف شد
fa[1]: @count مطلب حذف شدند
