Open Digital Badging (7.x-3.1) - en to pt translation catalogue (75 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: content
pt: conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Hierarchy
pt: Hierarquia

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Icon and text
pt: Ícone e texto

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: type
pt: tipo

en: Contact
pt: Contato

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Year
pt: Ano

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Message Subject
pt: Assunto do email

en: Operation
pt: Operação

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: The update has been performed.
pt: A atualização foi concluída.

en: published
pt: publicado

en: Your Email
pt: Seu Email

en: Your Name
pt: Seu Nome

en: Send To
pt: Enviar Para

en: any
pt: qualquer

en: Date created
pt: Data de criação

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: not published
pt: não publicado

en: Your Email address is invalid.
pt: Seu email é inválido.

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Show only items where
pt: Mostrar apenas itens que

en: Message Body
pt: Corpo da mensagem

en: Text only
pt: Somente texto

en: Icon only
pt: Somente ícone

en: Select the visual style of the link.
pt: Selecione o estilo visual do link

en: Create @name
pt: Criar @name

en: @type %title has been deleted.
pt: @type %title foi apagado.

en: Send Message
pt: Enviar Mensagem

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Origin
pt: Origem

en: You must enter your name.
pt: Você precisa digitar seu nome.

en: Thank You Message
pt: Mensagem de agradecimento

en: You must enter a message.
pt: Você precisa digitar uma mensagem.

en: Forward this page to a friend
pt: Encaminhar esta página para um amigo

en: You are going to email the following
pt: Você vai enviar o seguinte email:

en: (Your Name)
pt: (Seu Nome)

en: Your Personal Message
pt: Sua Mensagem Pessoal

en: You did not enter any recipients.
pt: Você não digitou nenhum email de destinatário.

en: One of your Recipient addresses is invalid:
pt: Um de seus destinatários está incorreto:

en: Date changed
pt: Data de alteração

en: Delete selected content
pt: Excluir conteúdo selecionado

en: Deleted @count posts.
pt: @count posts excluídos.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
pt[0]: Você tem certeza que quer apagar este item?
pt[1]: Você tem certeza que quer apagar estes itens?

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: where %property is %value
pt: onde %property é %value

en: and where
pt: e onde

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
pt[0]: 1 post apagado.
pt[1]: @count posts apagados.

en: Email a friend form
pt: Formulário Indique a um amigo

en: Entity types
pt: Tipos de entidade

en: Whether the node is published or unpublished.
pt: Se o node está publicado ou não publicado.
