Open Digital Badging (7.x-3.2) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: content
ro: conţinut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Hierarchy
ro: Ierarhie

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: type
ro: tip

en: status
ro: stare

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Year
ro: Anul

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Operation
ro: Operație

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: published
ro: publicat

en: any
ro: orice

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: not published
ro: nepublicat

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: Create @name
ro: Creează @name

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Origin
ro: Origine

en: You must enter a message.
ro: Mesajul este obligatoriu.

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Delete selected content
ro: Șterge conținutul selectat

en: Deleted @count posts.
ro: @count postări șterse.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: and where
ro: și unde

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
ro[0]: 1 postare ștearsă.
ro[1]: @count postări șterse.

en: Entity types
ro: Tipuri de entități
