Open Digital Badging (7.x-3.2) - en to uk translation catalogue (87 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: content
uk: матеріал

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Hierarchy
uk: Ієрархія

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Program
uk: Програма

en: Icon and text
uk: Іконка й текст

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: type
uk: тип

en: status
uk: стан

en: Contact
uk: Контакт

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Year
uk: Рік

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Personal Message
uk: Особисте повідомлення

en: Message Subject
uk: Тема повідомлення

en: Operation
uk: Дія

en: Expiration Date
uk: Термін Придатності

en: Revoke
uk: Відкликати

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: published
uk: опубліковано

en: Your Email
uk: Ваша адреса електронної пошти

en: Your Name
uk: Ваше ім'я

en: Send To
uk: Надіслати

en: any
uk: будь-який

en: Link style
uk: Стиль посилання

en: Criteria
uk: Критерії

en: Date created
uk: Дата створення

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: not published
uk: не опубліковано

en: From address
uk: Адреса відправника

en: Show only items where
uk: Відображати лише позиції, де

en: Message Body
uk: Текст повідомлення

en: Text only
uk: Тільки текст

en: Icon only
uk: Тільки іконка

en: Select the visual style of the link.
uk: Виберіть стиль відображення для посилання

en: Create @name
uk: @name: створити

en: @type %title has been deleted.
uk: @type %title було видалено.

en: Send Message
uk: Надіслати повідомлення

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Origin
uk: Джерело

en: You must enter your name.
uk: Вам потрібно ввести ваше ім'я.

en: Thank You Message
uk: Вдячне повідомлення

en: You must enter a message.
uk: Вам потрібно ввести повідомлення.

en: Configure settings for forward module.
uk: Настроїти модуль пересилання.

en: Forward Instructions
uk: Інструкції з пересилання

en: Title to display above the Forward page form
uk: Заголовок, який буде показаний над формою на сторінці пересилання

en: !name has forwarded a page to you from !site
uk: !name переслав вам сторінку з !site

en: Email subject line.  The sender's name will appear in place of !name in the subject.  The web site name will be inserted in place of !site.
uk: Рядок теми листа. Ім'я відправника буде показано замість !name у темі. Назва сайту - замість !site.

en: !name thought you would like to see this page from the !site web site.
uk: !name порахував, що вам варто побачити цю сторінку із сайту !site.

en: Email message body.  The sender's name will appear in place of !name in the message body.  The web site name will be inserted in place of !site.  The sender will be able to add their own message after this.
uk: Текст повідомлення електронної пошти. Ім'я відправника буде показано замість !name у тексті повідомлення. Назва сайту - замість !site. Відправник зможе додати своє повідомлення після цього.

en: Forward this page to a friend
uk: Переслати цю сторінку другові

en: You are going to email the following
uk: Ви збираєтеся переслати наступне

en: (Your Name)
uk: (Ваше ім'я)

en: Your Personal Message
uk: Ваше особисте повідомлення

en: You did not enter any recipients.
uk: Ви не вказали жодного одержувача.

en: Forward this page module
uk: Модуль для пересилання цієї сторінки

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: Delete selected content
uk: Видалити позначений матеріал

en: Deleted @count posts.
uk: Видалено @count дописів.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
uk[0]: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?
uk[1]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?
uk[2]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: where %property is %value
uk: де %property - %value

en: and where
uk: а також

en: Deleted 1 post. | Deleted @count posts.
uk[0]: Видалено @count допис.
uk[1]: Видалено @count дописи.
uk[2]: Видалено @count дописів.

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Whether the node is published or unpublished.
uk: Чи опублікований матеріал
