ABC (7.x-4.10) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Content
it: Contenuto

en: Yes
it: Sì

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Block settings
it: Impostazioni del blocco

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Help
it: Aiuto

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Normal
it: Normale

en: Color
it: Colore

en: Position
it: Posizione

en: Logout
it: Esci

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Fixed
it: Fisso

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Black
it: Nero

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Menu items
it: Elementi di menu

en: Yellow
it: Giallo

en: Main menu
it: Menu principale

en: First item
it: Prima voce

en: wide
it: largo

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Date only
it: Solo data

en: narrow
it: stretto
