ABC (7.x-4.11) - en to fa translation catalogue (58 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Content
fa: محتوا

en: drupal
fa: دروپال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Login
fa: ورود

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Block settings
fa: تنظیمات بلوک

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Help
fa: راهنما

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Normal
fa: عادی

en: Color
fa: رنگ

en: Button
fa: دکمه

en: Position
fa: موقعیت

en: Logout
fa: خروج

en: Font size
fa: اندازه فونت

en: Fixed
fa: ثابت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Grey
fa: خاکستری

en: Orange
fa: نارنجی

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Black
fa: سیاه

en: User 1
fa: کاربر ۱

en: User 2
fa: کاربر ۲

en: User 3
fa: کاربر ۳

en: User 4
fa: کاربر ۴

en: User 5
fa: کاربر ۵

en: User 6
fa: کاربر ۶

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Theme development settings
fa: تنظیمات توسعه پوسته

en: Search engine optimization (SEO) settings
fa: تنظیمات بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: First item
fa: اولین آیتم

en: Block icons
fa: شمایل‌های بلوک

en: Page icons
fa: شمایل‌های صفحه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Title settings
fa: تنظیمات عنوان
