ABC (7.x-4.16) - en to uk translation catalogue (79 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Register
uk: Реєстрація

en: Content
uk: Вміст

en: drupal
uk: друпал

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Login
uk: Вхід

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Block settings
uk: Налаштування блоку

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Help
uk: Довідка

en: Large
uk: Велике

en: Icon
uk: Іконка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Normal
uk: Звичайне

en: Color
uk: Колір

en: Button
uk: Кнопка

en: Image URL
uk: URL зображення

en: Position
uk: Позиція

en: Static
uk: Статичне

en: Logout
uk: Вихід

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Font size
uk: Розмір шрифту

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: You are here
uk: Ви є тут

en: Pink
uk: Рожевий

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Grey
uk: Сірий

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Rounded corners
uk: Заокруглення кутів

en: Black
uk: Чорний

en: User 1
uk: Користувач 1

en: User 2
uk: Користувач 2

en: User 3
uk: Користувач 3

en: User 4
uk: Користувач 4

en: User 5
uk: Користувач 5

en: User 6
uk: Користувач 6

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Font family
uk: Гарнітура

en: Menu items
uk: Пункти меню

en: Dark Blue
uk: Темно-синій

en: Theme development settings
uk: Налаштування розробки теми

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Slide URL
uk: URL слайду

en: Main menu
uk: Головне меню

en: First item
uk: Перший елемент

en: wide
uk: широкий

en: Page icons
uk: Піктограми сторінок

en: User 7
uk: Користувач 7

en: User 8
uk: Користувач 8

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Slide Description
uk: Опис слайду

en: Slide Headline
uk: Заголовок слайду

en: Title settings
uk: Налаштування заголовку

en: Google Plus
uk: Google +

en: Larger
uk: Більший

en: Light Grey
uk: Світло-сірий

en: Date only
uk: Тільки дата

en: Black & White
uk: Чорно-білий

en: Social Media Links
uk: Посилання соціальних мереж

en: narrow
uk: вузький
