ABC (7.x-4.9) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Register
ar: التسجيل

en: Content
ar: المحتوى

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Block settings
ar: إعدادات الصناديق

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Help
ar: المساعدة

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Normal
ar: طبيعي

en: Color
ar: اللون

en: Position
ar: الوضع

en: Logout
ar: خروج

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Fixed
ar: ثابت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Blue
ar: أزرق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Black
ar: أسود

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: First item
ar: أول عنصر

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Date only
ar: التاريخ فقط
