AbleOrganizer (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Content
da: Indhold

en: Article
da: Artikel

en: Currency
da: Valuta

en: Block title
da: Titel

en: Settings
da: Indstillinger

en: Event
da: Begivenhed

en: Continue
da: Fortsæt

en: Welcome
da: Velkommen

en: Contacts
da: Kontakter

en: Price
da: Pris

en: Address
da: Adresse

en: Events
da: Begivenheder

en: Logout
da: Log ud

en: Getting Started
da: Kom i gang

en: Donation
da: Bidrag

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Reports
da: Rapporter

en: of
da: af

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Petition
da: Underskriftsindsamling

en: Installing @drupal
da: Installerer @drupal

en: The installation has encountered an error.
da: Der opstod en fejl under installationen.

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: My Account
da: Min konto

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar
