AbleOrganizer (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (56 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Article
nl: Artikel

en: Currency
nl: Valuta

en: Tags
nl: Labels

en: Block title
nl: Bloktitel

en: Settings
nl: Instellingen

en: Event
nl: Evenement

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Welcome
nl: Welkom

en: Contacts
nl: Contacten

en: Price
nl: Prijs

en: Address
nl: Adres

en: Events
nl: Evenementen

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Getting Started
nl: Beginnen

en: Donation
nl: Gift

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Reports
nl: Rapporten

en: Navigate
nl: Navigeren

en: of
nl: van

en: Page Top
nl: Paginakop

en: Page Bottom
nl: Paginavoet

en: Personal Information
nl: Persoonlijke informatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Petition
nl: Petitie

en: Installing @drupal
nl: @drupal installeren

en: The installation has encountered an error.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de installatie.

en: Installed %module module.
nl: %module-module geïnstalleerd.

en: Sidebar First
nl: Eerste zijbalk

en: My Account
nl: Mijn account

en: Message settings
nl: Berichtinstellingen

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Log Out
nl: Uitloggen

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nl: Gebruik tags om artikelen over vergelijkbare onderwerpen in categorieën te groeperen.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nl: Voer een kommagescheiden lijst van woorden in om de inhoud te beschrijven.

en: documentation
nl: documentatie

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Volunteer
nl: Vrijwilliger

en: Upload an image to go with this article.
nl: Een afbeelding voor dit artikel uploaden.

en: Sidebar Second
nl: Tweede zijbalk

en: Quick links
nl: Snelkoppelingen

en: Select features
nl: Functies selecteren

en: Add a Contact
nl: Contact toevoegen

en: Install modules
nl: Modules installeren

en: Display block title
nl: Bloktitel weergeven

en: Create a new
nl: Nieuwe maken

en: User profile: user picture
nl: Gebruikersprofiel: pasfoto

en: User profile: contact information
nl: Gebruikersprofiel: contactinformatie

en: Displays contact information for the currently selected user.
nl: Toont contactinformatie voor de geselecteerde gebruiker.

en: < Back to Your Site
nl: Terug naar de site

en: Logged in as @name
nl: Ingelogd als @name
