AbleOrganizer (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: Article
uk: Стаття

en: Currency
uk: Валюта

en: Tags
uk: Теґи

en: Block title
uk: Заголовок блоку

en: Settings
uk: Налаштування

en: Menu
uk: Меню

en: Event
uk: Подія

en: Continue
uk: Продовжити

en: Welcome
uk: Вітання

en: Contacts
uk: Контакти

en: Price
uk: Ціна

en: Address
uk: Адреса

en: Events
uk: Події

en: Logout
uk: Вихід

en: Features
uk: Властивості

en: Getting Started
uk: Початок роботи

en: Donation
uk: Пожертвування

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Reports
uk: Звіти

en: Navigate
uk: Навігація

en: Donations
uk: Фінансова допомога

en: of
uk: з

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Personal Information
uk: Особисті дані

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Installing @drupal
uk: Встановлення @drupal

en: The installation has encountered an error.
uk: При встановленні виникла помилка.

en: Installed %module module.
uk: Встановлено модуль %module.

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: My Account
uk: Мій рахунок

en: Message settings
uk: Налаштування повідомлення

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Log Out
uk: Вийти

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: documentation
uk: документації

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Branding
uk: Брендування

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Header First
uk: Перший верхній колонтитул

en: Header Second
uk: Другий верхній колонтитул

en: Preface Second
uk: Другий пролог

en: Preface Third
uk: Третій пролог

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: User Bar First
uk: Перша користувацька панель

en: User Bar Second
uk: Друга користувацька панель

en: Quick links
uk: Закладки

en: Display block title
uk: Відображати заголовок блоку
