AbleOrganizer (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Article
ar: مقال

en: Tags
ar: وسوم

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Menu
ar: القائمة

en: Event
ar: الحدث

en: Continue
ar: متابعة

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: Events
ar: الفعاليات

en: Logout
ar: خروج

en: Features
ar: الخصائص

en: Getting Started
ar: البدء

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Reports
ar: التقارير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Installing @drupal
ar: تركيب @drupal

en: The installation has encountered an error.
ar: واجه التركيب خطأ.

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
