Accounting modules (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Subject
ar: الموضوع

en: Date
ar: التاريخ

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Amount
ar: المبلغ

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Features
ar: الخصائص

en: Account
ar: الحساب

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
ar: تحتوي قائمة <em>الإبحار</em> على الروابط المخصصة لزوار الموقع. تتم إضافة روابط إلى هذه القائمة تلقائياً من طرف بعض الوحدات.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ar: تحتوي قائمة <em>المستخدم</em> على الروابط ذات الصلة بحساب المستخدم، كرابط 'تسجيل الخروج'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ar: تحتوي قائمة <em>الإدارة</em> على روابط المهام الإدارية.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.
