Sign for acknowledgement (7.x-2.23) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Date
de: Datum

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: User
de: Benutzer

en: status
de: Status

en: Node
de: Beitrag

en: All
de: Alle

en: Node types
de: Inhaltstypen

en: Roles
de: Rollen

en: Other
de: Weitere

en: Anonymous
de: Gast

en: Expiration
de: Läuft ab nach

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Show only users where
de: Nur Benutzer anzeigen mit

en: any
de: beliebig

en: authenticated user
de: Authentifizierter Benutzer

en: Select user
de: Benutzer auswählen

en: No content available.
de: Kein Inhalt verfügbar.

en: Current user
de: Aktueller Benutzer

en: Annotation
de: Anmerkung

en: Invalid user specified.
de: Angegebener Benutzer ist ungültig.

en: - Any -
de: - Alle -

en: Primary key
de: Primärschlüssel

en: Agreement
de: Vereinbarung

en: Export to CSV
de: In CSV exportieren

en: Acknowledgements
de: Danksagungen

en: Unsigned
de: ohne Vorzeichen
