Acquia Connector (7.x-2.2) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Default
ar: الافتراضي

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Active
ar: نشط

en: Manual update check
ar: التماس يدوي للتحديثات

en: Normal
ar: طبيعي

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Input formats
ar: أنساق الإدخال

en: Source code
ar: شفرة المصدر

en: Identifier
ar: المعرف

en: authenticated user
ar: مستخدم معرف

en: Error reporting
ar: التبليغ بالأخطاء

en: anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ar: ارفع حد الذاكرة بتغيير قيمة المعامل memory_limit في الملف %configuration-file ثم أعد تشغيل خادمك للويب (أو اتصل بمدير نظامك أو مقدم خدمة الاستضافة للحصول على مساعدة).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ar: إتصل بإدارة النظام أو مقدم الإستضافة للمساعدة في تزويد حد ذاكرة الـ PHP.

en: Private files
ar: الملفات الخاصة

en: Text formats
ar: تنسيقات النص
