Acquia Connector (7.x-4.3) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Delete
is: Strika

en: Cancel
is: Avlýs

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: This action cannot be undone.
is: Hendan gerð kann ikki angrast.

en: - None -
is: - Einki -

en: The configuration options have been saved.
is: Samansetingarmøguleikarnir eru goymdir.

en: Unknown
is: Ókent

en: Active
is: Virkin

en: Manual update check
is: Manuel dagføringar eftirkanning

en: Site status
is: Støða hjá heimasíðuni

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
is: Vaks um markið av minni við at broyta memory_limit bundnatalið í fíluni %configuration-file, og síðani endurbyrja heimasíðuambætaran (ella bið kervisfyrisitara ella heimasíðuhýsara um hjálp).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
is: Kontakta kervisfyriskipara ella hýsingarveitara til at fáa hjálp til at vaksa um markið fyri PHP minni.
