Acquia Connector (7.x-4.5) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: - None -
ja: - なし -

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Unknown
ja: 不明

en: Active
ja: アクティブ

en: Manual update check
ja: 手動更新確認

en: Identifier
ja: 識別子

en: Site status
ja: サイトの状態

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ja: ファイル %configuration-file 内の memory_limit パラメーターを編集して、メモリ制限を増やしてから、ウェブサーバーを再起動してください。 （または、システム管理者やホスティングプロバイダーに問い合わせてください）

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ja: PHPメモリー制限を増やすために、システム管理者やホスティングプロバイダーに問い合わせてください。
