Acquia Connector (7.x-4.5) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Active
pt: Ativo

en: Manual update check
pt: Verificar atualizações manualmente

en: Inactive
pt: Inativo

en: Connect
pt: Conectar

en: Application
pt: Aplicativo

en: Identifier
pt: Identificador

en: Site status
pt: Status do site

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
pt: Aumente o limite de memória editando o parâmetro memory_limit parameter no arquivo %configuration-file. Em seguida, reinicie o seu servidor web (ou contate o seu administrador de sistemas ou a sua hospedagem e peça assistência).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
pt: Contate seu administrador de sistemas ou a sua hospedagem e peça assistência para aumentar o limite de memória do PHP.

en: !icon Subscription active (expires @date)
pt: !icon Assinatura ativa (expira em @date)
