Acquia Connector (7.x-4.8) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: - None -
sv: - Ingen -

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Unknown
sv: Okänd

en: Active
sv: Aktiv

en: Manual update check
sv: Sök efter uppdateringar manuellt

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Site status
sv: Webbplatsens status

en: Disconnect
sv: Koppla från

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sv: Höj minnesgränsen genom att redigera parametern memory_limit i filen %configuration-file och starta sedan om webbservern (eller be din systemadministratör eller webbleverantör om hjälp).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sv: Be din systemadministratör eller webbleverantör om hjälp med att höja minnesgränsen för PHP.

en: Secret
sv: Hemlighet
