Acquia Connector (7.x-4.8) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: - None -
uk: - Немає -

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Active
uk: Активно

en: Manual update check
uk: Перевірка оновлення вручну

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Connect
uk: З'єднання

en: Authenticate
uk: Автентифікація

en: Application
uk: Програма

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Site status
uk: Стан сайту

en: Disconnect
uk: Роз'єднати

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
uk: Збільшіть обмеження пам’яті шляхом редагування параметра memory_limit в файлі %configuration-file, після чого перезавантажте свій вебсервер (або зверніться про допомогу до свого системного адміністратора чи хостінг-провайдера).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
uk: За допомогою щодо збільшення обмеження пам’яті PHP зверніться до свого системного адміністратора чи хостінг-провайдера.

en: Secret
uk: Таємний
