Acquia Connector (7.x-4.9) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: - None -
hu: – Nincs –

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Active
hu: Aktív

en: Manual update check
hu: Kézi frissítés ellenőrzés

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Site status
hu: Webhely állapota

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hu: A PHP memória korlát a %configuration_file memory_limit nevű értékének módosításával és a webkiszolgáló újraindításával változtatható. Ebben a rendszergazda vagy hoszting szolgáltató is segítséget adhat.

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
hu: A rendszergazda vagy hoszting szolgáltató adhat segítséget a PHP memória korlát növeléséhez.

en: !icon Subscription not active
hu: !icon Lejárt előfizetés

en: PHP memory limit (Acquia Drupal)
hu: PHP memóriakorlátja (Acquia Drupal)

en: @memory_minimum_limit (or more) is recommended
hu: @memory_minimum_limit vagy több szükséges

en: Acquia agent
hu: Acquia ügynök

en: Secret
hu: Titok

en: Network key
hu: Hálózati kulcs

en: Password: @pass
hu: Jelszó: @pass

en: Acquia Search status for this connection
hu: Az <em>Acquia Search</em> állapota ehhez a kapcsolathoz
