Acquia Connector (7.x-4.9) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: - None -
nl: - Geen -

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Active
nl: Actief

en: Manual update check
nl: Handmatige controle op updates

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Inactive
nl: Inactief

en: Authenticate
nl: Authentiseer

en: Application
nl: Sollicitatie

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Site status
nl: Site-status

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
nl: Verhoog de geheugenlimiet door de parameter memory_limit in het bestand %configuration-file aan te passen en vervolgens de webserver opnieuw te starten (of neem voor assistentie contact op met de systeembeheerder of hosting provider).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
nl: Neem contact op met uw systeembeheerder of hostingprovider voor hulp bij het verhogen van de PHP-geheugenlimiet.

en: Secret
nl: Geheim
