Acquia Connector (7.x-4.7) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Active
fr: Actif

en: Manual update check
fr: Vérification manuelle des mises à jour

en: Inactive
fr: Inactif

en: Connect
fr: Connexion

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Site status
fr: État du site

en: Disconnect
fr: Déconnecter

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
fr: Augmentez le plafond mémoire de PHP en éditant le paramètre memory_limit dans le fichier de configuration %configuration-file et redémarrez votre serveur web (ou contactez votre administrateur système ou votre fournisseur d'hébergement pour cela).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
fr: Contactez votre administrateur système ou votre fournisseur d'hébergement pour augmenter le plafond mémoire de PHP.

en: Basic HTTP authentication
fr: Authentification HTTP basique

en: Username: @user
fr: Nom d'utilisateur : @user

en: Password: @pass
fr: Mot de passe : @pass
