Acquia Connector (7.x-4.3) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Active
hi: सक्रिय

en: Manual update check
hi: मैनुअल अद्यतन की जाँच करें

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Identifier
hi: पहचान

en: Site status
hi: साईट स्थिति
