Acquia Lift Connector (7.x-2.0-beta10) - en to it translation catalogue (61 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Audience
it: Pubblico di riferimento

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Active
it: Attivo

en: Filter
it: Filtra

en: Inactive
it: Inattivo

en: Start date
it: Data iniziale

en: Configuration
it: Configurazione

en: Other
it: Altro

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Clicks
it: Clic

en: Close
it: Chiudi

en: Metrics
it: Numeri

en: Identity
it: Identità

en: Definition
it: Definizione

en: Revert
it: Ripristina

en: Selector
it: Selettore

en: Extend
it: Estendi

en: Info
it: Informazioni

en: or
it: o

en: Select...
it: Scegli...

en: Complete
it: Completo

en: Context
it: Contesto

en: Add context
it: Aggiungi contesto

en: Close window
it: Chiudi finestra

en: Show all
it: Mostra tutti

en: About
it: Informazioni

en: Reports
it: Resoconti

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Test settings
it: Impostazioni test

en: start
it: inizio

en: Add variation
it: Aggiungi variante

en: Add an option
it: Aggiungi un'opzione

en: of
it: di

en:  days
it:  giorni

en: Pause
it: Pausa

en: Need help?
it: Serve aiuto?

en: Ensure that each block description is unique.
it: Assicurati che la descrizione di ogni blocco sia unica.

en: Personalization
it: Personalizzazione

en: Collapse
it: Raggruppa

en: Shown
it: Mostrato

en: -Select-
it: -Scegliere-

en: Variation title
it: Titolo variante

en: Horizontal orientation
it: Orientamento orizzontale

en: Vertical orientation
it: Orientamento verticale
