Acquia Lift Connector (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (91 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Audience
uk: Аудиторія

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Go
uk: Перехід

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Weight
uk: Вага

en: No data
uk: Дані відсутні

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Rename
uk: Перейменувати

en: hours
uk: годин(и)

en: days
uk: дні(в)

en: Filter
uk: Фільтр

en: Advanced
uk: Розширені

en: Start date
uk: Початкова дата

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Other
uk: Інше

en: Variation
uk: Варіант

en: Goal
uk: Мета

en: Random
uk: Випадково

en: Close
uk: Закрити

en: Duration
uk: Тривалість

en: Metrics
uk: Метрика

en: Identity
uk: Особисті дані

en: minutes
uk: хвилин(и)

en: Definition
uk: Визначення

en: Revert
uk: Відновити

en: Selector
uk: Вибір

en: Extend
uk: Розширення

en: Info
uk: Інформація

en: or
uk: або

en: Select...
uk: Вибрати...

en: weeks
uk: тижні

en: Context
uk: Контекст

en: Add context
uk: Додати контекст

en: Close window
uk: Закрити вікно

en: Show all
uk: Показати все

en: About
uk: Про модуль

en: Reports
uk: Звіти

en: Target
uk: Ціль

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: start
uk: початок

en: Variations
uk: Варіації

en: Add variation
uk: Додати варіант

en: Edit variation
uk: Редагувати варіант

en: Variation name
uk: Назва властивості

en: Add an option
uk: Додати параметр

en: of
uk: з

en:  days
uk:  дні(в)

en: Control
uk: Керування

en: New name
uk: Нова назва

en: Pause
uk: Призупинити

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Change status
uk: Змінити статус

en: What
uk: Що

en: Legacy
uk: Сумісність

en: Unarchive
uk: Розархівувати

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments

en: Ensure that each block description is unique.
uk: Упевніться, що опис кожного блоку є унікальним.

en: Personalization
uk: Персоналізація

en: Collapse
uk: Згорнути

en: Winner
uk: Переможець

en: View reports
uk: Перегляд звітів

en: Change type
uk: Змінити тип

en: Shown
uk: Показано

en: Delete variation
uk: Видалити варіацію

en: -Select-
uk: -Виберіть-

en: Horizontal orientation
uk: Горизонтальна орієнтація

en: Vertical orientation
uk: Вертикальна орієнтація

en: Tray orientation changed to @orientation.
uk: Орієнтацію лотка змінено на @orientation.

en: Tray "@tray" closed.
uk: Лоток "@tray" закрито.

en: Tray "@tray" opened.
uk: Трей "@tray" відкритий.

en: Show all options
uk: Показати всі варіанти

en: Control Group
uk: Групи контролю

en: Are you sure you want to delete %variation?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %variation?

en: Lift
uk: Підняти

en: Experiment
uk: Експеримент

en: Are you sure you want to delete %goal?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %goal?
