Acquia Lift Connector (7.x-2.0-beta9) - en to pt translation catalogue (74 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Seguinte

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Audience
pt: Público

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Go
pt: Ir

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Testar

en: Weight
pt: Peso

en: No data
pt: Sem dados

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Rename
pt: Renomear

en: Add another
pt: Adicionar outro

en: Active
pt: Ativo

en: Filter
pt: Filtro

en: Inactive
pt: Inativo

en: Start date
pt: Data de início

en: Configuration
pt: Configuração

en: Other
pt: Outro

en: Variation
pt: Variação

en: Goal
pt: Objetivo

en: Clicks
pt: Cliques

en: Close
pt: Fechar

en: Identity
pt: Identidade

en: Definition
pt: Definição

en: Revert
pt: Reverter

en: Extend
pt: Estender

en: Info
pt: Informações

en: or
pt: ou

en: All pages
pt: Todas as páginas

en: Select...
pt: Seleccionar...

en: Complete
pt: Concluída

en: Everyone
pt: Todos

en: Context
pt: Contexto

en: Add context
pt: Adicionar contexto

en: Close window
pt: Fechar janela

en: Show all
pt: Mostrar todos

en: About
pt: Sobre

en: Reports
pt: Relatórios

en: Target
pt: Destino

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Test settings
pt: Configurações de teste

en: start
pt: início

en: Add variation
pt: Adicionar variação

en: of
pt: de

en: New name
pt: O novo nome

en: Help?
pt: Ajuda?

en: Change status
pt: Alterar estado

en: Legacy
pt: Legado

en: Need help?
pt: Necessita de ajuda?

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Ocorreu um erro enquanto se processava %error_operation com os argumentos: @arguments

en: Ensure that each block description is unique.
pt: Assegure-se de que cada descrição de bloco é única.

en: Personalization
pt: Personalização

en: Collapse
pt: Expandir

en: Winner
pt: Vencedor

en: Change type
pt: Alterar o tipo

en: Shown
pt: Mostrar

en: -Select-
pt: - Selecionar -

en: Horizontal orientation
pt: Orientação horizontal

en: Vertical orientation
pt: Orientação vertical

en: Tray orientation changed to @orientation.
pt: Orientação da bandeja mudou para @orientation.

en: Tray "@tray" closed.
pt: Bandeja "@tray" fechada.

en: Tray "@tray" opened.
pt: Bandeja "@tray" aberta.
